Rail Nation Answers

1. Hemen sorunuzu alalım

Cevaplanan sorular arasında ara

Sorunuza bir cevap bulabilmek için bir ana kategori seçin ve daha sonra da alt kısımda cevap belirene kadar alt kategorileri seçin. İhtiyacınız olan yanıtı kendi başınıza bulamamanız halinde, işlemin sonunda bizimle iletişime geçme şansınız olacak.

Cevap aradığım konu...

Detaylara inelim:

Site haritasında ara

Wiki veya SSS'lerden alışık olduğunuz bir site haritası aracılığıyla mı aramayı tercih edersiniz? Hiç sorun değil; sorunuza cevap bulabilmek için Answers site haritasını kullanmanız yeterli.

Çağ 1: Hangi lokomotifler mevcut? Bu cevabın bağlantısını panoya kopyala

Toplamda 6 çağ bulunmaktadır. Her çağ, araştırabileceğiniz, yükseltebileceğiniz veya satın alabileceğiniz lokomotiflerini kendisi ile beraber getirir.

Birinci Çağ size 5 farklı buharlı lokomotif seçeneği sunar:

Kırlangıç
Kırlangıç oyuna başlayınca kullandığınız en basit lokomotiftir. 2 vagon çekebilir ve kısa mesafeler için daha uygundur. Bu lokomotifi odun, tahıl, demir ve kömür taşımak için kullanmak en iyisidir. Lokomotifi kızgın istim (maks. hız +10) ve güvenlik valfi (dayanıklılık +20) ile geliştirebilirsiniz. 

 

Kuzgun
Kuzgun uzun mesafeler için en uygunudur. İki vagon çekebilir ve demir cevheri, pamuk, deri ve kereste taşımak için kullanabilirsiniz. Lokomotifi bileşik istim (hız +10) ve ristik pistonu (dayanıklılık +20)ile geliştirebilirsiniz.


Gergedan
Gergedan da en iyi kısa mesafeler ve demir cevheri, odun ve kereste taşımak için kullanılır. Bunun yanı sıra bu lokomotif değişik sanayilere ürünler taşımak için kullanışlıdır. 3 vagon çekebilir ve 4 geliştirme seçeneği bulunur. You can add fassl propulsion (tractive speed +1), a nelson brake (max. speed +10), a turner mounting (reliability +30) and a grueling switch (reliability +20).

 


Köstebek

Köstebek en çok uzun mesafeler ve pamuk, kereste, demir, sığır ve iplik taşımak için kullanılır. Aynı zamanda şehrinizden uzaktaki sanayilere ürünleri teslim etmek için kullanılabilir. 3 vagon çekebilir ve 4 geliştirme seçeneği bulunur. A cox piston (tractive speed +2), best compound (maks. hız  +15), a leaf spring (maks. hız +5) and a smith braid (dayanıklılık +60).

 

Şahin
Şahinilk çağın son lokomotifidir ve onu "her işe uygun"olarak adlandırabilirsiniz. Ortalama bir hıza ve ivmeye sahiptir, bundan dolayı bu lokomotif uzunluk fark etmeksizin tüm mesafelere uygundur. Ama geliştirme olmadan dayanıklılığı oldukça düşüktür, bu sebeple kullanım için gereken maliyetleri biraz pahalıdır. Lokomotif geliştirme için 3 seçeneğe sahiptir. You can add a flux compensator (tractive speed +1), a coupling wheel set (max. speed +20) and a heat controller (reliability +40). Falcon ilk çağın en iyi lokomotifidirve bir sonraki çağda sahip olacağınız ilk lokomotiften daha güçlüdür. Araştırma puanlarınızı bu lokomotife yatırmak ve satın almak şirketiniz için mantıklı olacaktır.


Çeviri iyi ve anlaşılır mıydı?

Evet   Orta   Hayır

Sorunuza verilen cevap tatmin edici oldu mu?

Evet   Orta   Hayır

Cevap kolay anlaşılır mıydı?

Evet   Orta   Hayır